Analiza branżowa
 • Od Kopernika po satelity komercyjne
  21.11.2017
  Na polskim rynku kosmicznym dzieje się coraz więcej. Rodzime firmy, jak wrocławska SatRevolution S.A., zapowiadają innowacyjne projekty i kosmiczne misje, jakich świat jeszcze nie widział.
Więcej »
Analiza finansowa
 • Po pierwsze, płynność finansowa
  21.11.2017
  Utrzymanie płynności finansowej to problem, który spędza sen z powiek wszystkim zarządzającym. Rzecz jednak w tym, aby płynność utrzymać nie tyle na wysokim, co optymalnym poziomie.
Więcej »
Finanse
Więcej »
Fundusze unijne
Więcej »
Gospodarka
 • Polski konsument odpowiedzialny na niby
  19.01.2018
  Według przeprowadzonych niedawno badań, 68 proc. Polaków uważa się za odpowiedzialnych konsumentów - mają o tym głównie świadczyć przemyślane zakupy i nabywanie tylko potrzebnych produktów.
Więcej »
Inwestycje
 • Milion złotówek z Sieci
  22.11.2017
  Ile razy w ciągu naszego życia snuliśmy plany o własnym biznesie? A jak często je porzucaliśmy zaraz po tym, gdy wyobrażaliśmy sobie, co trzeba zrobić, aby pomysł przekuć w realny biznes?
Więcej »
Nowoczesne technologie
Więcej »
Podatki
 • Unia wybiela własną listę rajów podatkowych
  07.12.2017
  Na unijnej liście jurysdykcji niechętnych współpracy do celów podatkowych nie ma żadnego z państw członkowskich, choć blisko połowa zagranicznych zysków firm trafia do rajów podatkowych.
Więcej »
Prawo
Więcej »
Reklama, marketing
Więcej »
Rekrutacja
Więcej »
Szkolenia
 • Kariera fryzjera nie gorsza od menedżera
  22.11.2017
  Kończy się w Polsce era masowej produkcji magistrów. Nadchodzi renesans szkolnictwa zawodowego i rzetelnych, konkretnych, świetnie zorganizowanych pracowników z fachem w ręku.
Więcej »
Unia Europejska
Więcej »
Współpraca międzynarodowa
Więcej »
Zarządzanie
 • Władza w ręce pracowników
  16.01.2018
  Zaangażowanie pracowników stanowi jeden z kluczowych zasobów firmy. Pozwala na wytworzenie się pozytywnej energii, pełnej koncentracji i przekonania, że wykonywane zadania są istotne dla firmy.
Więcej »
Zatrudnienie
Więcej »
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów. Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na podany adres e-mail informacji na zasadach opisanych w § 22 Regulaminu portalu biznes2biznes.com
Pobierz bezpłatnie nowe, styczniowe wydanie Gazety Małych i Średnich Przedsiębiorstw