Dzisiaj jest: 12.5.2025, imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Aktualności

1 2 146

  • Dzień jak co dzień. Życie między spotkaniem a mailem
    12.05.2025
    Nie każdy dzień w roli managera to opowieść o sukcesie, decyzjach strategicznych i mądrych wnioskach. Czasem to po prostu dzień. Zwykły. Męczący. Rozciągnięty między spotkaniem a mailem, między „zaraz oddzwonię” a „czy możesz to jeszcze raz poprawić?”.
  • Firmowa cyberpolisa zadziała nawet przy fałszywym ataku
    09.05.2025
    Liczba cyberataków rośnie, a jednym ze zjawisk towarzyszących są fałszywe ataki, albo pogłoski o nich. Czy firma, która stanie się „ofiarą” niepotwierdzonego ataku nadal może liczyć na wsparcie z cyberpolisy?
  • Czy warto inwestować w blog firmowy?
    08.05.2025
    Prowadzenie własnej firmy to ciągłe balansowanie między działaniami operacyjnymi a budowaniem marki. W ferworze codziennych zadań łatwo zapomnieć, że dzisiaj klient szuka czegoś więcej niż produktu czy usługi. Szuka relacji, wiedzy i wartości. I tu z pomocą przychodzi blog firmowy. Jest to niedoceniane narzędzie. Niesłusznie. Blog firmowy może działać jak silnik napędowy Twojego biznesu. Czy warto go prowadzić? W mojej ocenie tak. Ale nie „dla zasady”. Tylko po coś. I o tym jest ten artykuł.
  • Widmo krąży po świecie - widmo sztucznej inteligencji
    07.05.2025
    Czy nowe technologie zagrażają rynkowi pracy? Adaptacja do nadchodzących zmian będzie wymagać przemyślanych strategii zarówno po stronie pracodawców, jak i pracowników – z naciskiem na edukację, rozwój kompetencji i elastyczność zawodową.
  • Najwięksi wrogowie sprzedaży - bariery obrotu firmami MŚP
    06.05.2025
    Marzeniem wielu przedsiębiorców sektora MŚP jest zbudowanie firmy, która nie tylko przynosi bieżące zyski, ale także stanowi atrakcyjny kapitał na przyszłość – aktywo, które pewnego dnia będzie można z sukcesem sprzedać. Jednak rzeczywistość rynku fuzji i przejęć (M&A) bywa brutalna. Okazuje się, że nawet rentowne przedsiębiorstwa mogą napotkać poważne trudności ze znalezieniem nabywcy lub osiągnięciem satysfakcjonującej wyceny. Przyczyną często nie są czynniki zewnętrzne, lecz wewnętrzne bariery, głęboko zakorzenione w organizacji i strukturze firmy.
  • Akcesoria do biura – jak zaopatrzyć nasze biuro w profesjonalne narzędzia biurowe?
    05.05.2025
    Organizacja biura, w tym obiegu dokumentów, ma niebagatelne znaczenie dla jego dobrego funkcjonowania. Dzięki utrzymywaniu porządku w dokumentach, odpowiedniej segregacji przy tworzeniu archiwum, osoby pracujące w danym biurze mają pewność, że wszelkie dokumenty – zarówno te dotyczące pracowników, dokumenty związane z usługami biura – są w jak najlepszym porządku. Pomocą we właściwej organizacji biura są odpowiednie sprzęty oraz akcesoria biurowe. Można tutaj wymienić między innymi takie akcesoria biurowe jak gilotyny do papieru czy bindownice dokumentów. Dzięki nim wszystkie dokumenty w biurze są na swoim miejscu – łatwo się je segreguje, przeszukuje i uzupełnia w kolejnych latach działalności.
  • 5 pułapek czyhających na firmę transportową
    30.04.2025
    Polska branża transportowa pozostaje najmocniejsza na kontynencie, ale w czasach kryzysu i rosnących kosztów utrzymanie rentowności staje się coraz trudniejsze. Na przedsiębiorców czeka wiele pułapek, których skutki mogą być zgubne nawet dla świetnie funkcjonującej firmy. Ich kumulacja wywołuje efekt domina, który kończy się upadłością lub bankructwem. Oto 5 największych błędów, które zagrażają firmom z branży TSL.
  • Mechanizm podzielonej płatności - kiedy jest obowiązkowy?
    29.04.2025
    Przedsiębiorcy będący podatnikami VAT-u muszą liczyć się z dodatkowymi obowiązkami związanymi z tym podatkiem. Jednym z nich jest mechanizm podzielonej płatności (MPP), który można stosować dobrowolnie lub obligatoryjnie. Podpowiadamy, dla kogo MPP jest obowiązkowy, w jakich transakcjach się go stosuje i których towarów dotyczy.
  • Zelektryfikuj się lub zgiń - czy to ciągle aktualne?
    28.04.2025
    Polscy przewoźnicy stają przed strategicznym dylematem – czy już teraz inwestować w zeroemisyjne ciężarówki, czy może jeszcze poczekać? Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił w I kw. nabór wniosków o dofinansowanie zakupu lub leasingu elektrycznych pojazdów ciężarowych. Program budzi mieszane odczucia w branży TSL. Przewoźnicy zastanawiają się, czy elektromobilność w transporcie ciężkim to już konieczność, czy wciąż perspektywa odległej przyszłości?
  • Od VASP do CASP - zmiany w licencjonowaniu kryptoaktywowej działalności w Polsce?
    25.04.2025
    Od 30 grudnia 2024 r., każdy, kto chce świadczyć na terytorium UE (a więc i w Polsce) usługi związane z kryptoaktywami, musi uzyskać licencję CASP. Te podmioty, które działają już na podstawie licencji VASP, mają czas by przejść na CASP do 30 czerwca, a przy złożeniu odpowiedniego wniosku mogą sobie wydłużyć ten okres przejściowy do 30 września 2025 r. Jakie są kluczowe zmiany w licencjonowaniu kryptoaktywowej działalności?
  • CIT estoński jako forma optymalizacji podatkowej - czy to rzeczywiście się opłaca?
    24.04.2025
    W dobie dynamicznie zmieniającego się krajobrazu gospodarczego przedsiębiorcy coraz częściej poszukują skutecznych sposobów na obniżenie obciążeń podatkowych. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest estoński CIT. Czy rzeczywiście ta forma opodatkowania przynosi realne korzyści? Przyjrzyjmy się, na czym polega ten model, kto może z niego skorzystać i jakie są jego zalety oraz wady dla polskich przedsiębiorstw.
  • Jak przetrwać falę revenge quitting? 7 strategii dla pracodawców
    23.04.2025
    Świat pracy ewoluuje, a wraz z nim zmieniają się oczekiwania i postawy pracowników, szczególnie tych z najmłodszego pokolenia Z. W ostatnim czasie pracodawcom sen spędza z powiek tzw. revenge quitting – pracownicy decydują się na nagłe odejście z pracy, chcąc w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie. Co za tym stoi i co najważniejsze – w jaki sposób firmy mogą zapobiegać temu zjawisku? Podpowiadamy.
  • Jak integrować zespoły, czyli zarządzanie różnorodnością w MSP
    22.04.2025
    W małej i średniej firmie zarządzanie różnorodnością to codzienność i wielkie wyzwanie dla właściciela i menadżerów. Jeśli firma zatrudnia kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, na pewno wśród nich znajdą się pracownicy w różnym wieku, różnej płci, z różnym stażem zawodowym i doświadczeniami. Te wszystkie aspekty wpływają na zróżnicowanie oczekiwań pracowników, między innymi, wobec kultury komunikacji, organizacji świętowania oraz spotkań integracyjnych, benefitów.
  • Zarządzanie procesowe w przedsiębiorstwie
    17.04.2025
    Zarządzanie procesowe jest zastosowaniem wiedzy, koncepcji, umiejętności, narzędzi, technik oraz systemów pomocnych w definiowaniu, wizualizacji, mierzeniu, kontroli oraz udoskonalaniu procesów mających na celu spełnienie wymagań klienta. Zarządzanie procesowe to bezustanna weryfikacja i usprawnianie procesów, poprzez stosowanie poprawek, gdy osiągane rezultaty różnią się od tych pierwotnie zaplanowanych.
  • Po pierwsze, płynność finansowa
    16.04.2025
    Utrzymanie płynności finansowej to problem, który spędza sen z powiek wszystkim zarządzającym. Rzecz jednak w tym, aby płynność utrzymać nie tyle na wysokim, ile optymalnym poziomie. Okazuje się bowiem, że zagrożeniem dla efektywnego funkcjonowania firmy jest nie tylko zbyt niska, ale też zbyt wysoka płynność finansowa.
  • Hybrydowy prospekting - odpowiedź na wyzwania sprzedaży B2B w świecie AI
    15.04.2025
    W erze cyfrowej rewolucji, w której technologie rozwijają się w błyskawicznym tempie, coraz częściej zapominamy o tym, jak wyglądało życie przed Internetem. Nowe technologie zmieniły nie tylko sposób, w jaki robimy zakupy czy wyszukujemy informacje, ale również fundamentalnie przekształciły proces nawiązywania relacji biznesowych w sektorze B2B.
  • Zarządzanie firmą w czasie kryzysu
    14.04.2025
    Każda firma, niezależnie od branży czy skali, może napotkać trudności w swojej działalności. Kryzys w firmie to nie tylko reakcja na nagłe zmiany rynkowe, ale również wynik długoterminowych procesów, które nawarstwiają się w wyniku nieodpowiednich decyzji lub nieprzewidzianych okoliczności. Dla średnich przedsiębiorstw kryzys to szczególnie trudny okres – z jednej strony działają one na większą skalę, co wiąże się z rozbudowaną strukturą, większym zespołem i większymi obowiązkami, a z drugiej strony nie dysponują takimi zapasami finansowymi jak duże korporacje, co utrudnia im szybkie reagowanie.
  • 4 zjawiska, które mogą zmienić ceny ubezpieczeń transportowych
    11.04.2025
    Zjawiska makroekonomiczne, zmiany geopolityczne czy klimatyczne w ostatnich latach niejednokrotnie miały istotny wpływ na kształt i ceny ubezpieczeń. Prognozuje się, że nie inaczej będzie w tym roku. Jednym z obszarów, który warto w najbliższych miesiącach szczególnie obserwować, są spodziewane utrudnienia w transporcie towarów, które mogą skutkować zaburzeniem łańcuchów dostaw.
  • Syndrom bohatera trzyma liderów w pułapce
    10.04.2025
    Lider wchodzi do biura i już od progu ktoś czeka z pilnym problemem. Kilka minut później odbiera telefon od klienta, który domaga się natychmiastowej reakcji. Na spotkaniu zespołu, zamiast strategicznych decyzji, ponownie rozwiązuje operacyjne kwestie, bo ktoś nie dopiął szczegółów. Kolejne godziny mijają na gaszeniu pożarów, odpowiadaniu na pytania i podejmowaniu decyzji, które równie dobrze mógłby podjąć ktoś inny. Dzień się kończy, a on – choć nie miał chwili dla siebie – ma poczucie, że zrobił za mało.
  • Negocjować online czy bezpośrednio?
    09.04.2025
    Media społecznościowe żywią się ruchem. Osoby, którym zależy na zasięgach, często sięgają po nośne, emocjonalne tematy, aby wzbudzić dużo komentarzy. Im, ich więcej, tym bardziej algorytmy windują widoczność posta. Jednym z takich tematów jest korelacja pomiędzy fizyczną obecnością, pracą w biurze, a home office.

1 2 146

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.