Dzisiaj jest: 15.4.2025, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Aktualności

1 2 146

  • Hybrydowy prospekting - odpowiedź na wyzwania sprzedaży B2B w świecie AI
    15.04.2025
    W erze cyfrowej rewolucji, w której technologie rozwijają się w błyskawicznym tempie, coraz częściej zapominamy o tym, jak wyglądało życie przed Internetem. Nowe technologie zmieniły nie tylko sposób, w jaki robimy zakupy czy wyszukujemy informacje, ale również fundamentalnie przekształciły proces nawiązywania relacji biznesowych w sektorze B2B.
  • Zarządzanie firmą w czasie kryzysu
    14.04.2025
    Każda firma, niezależnie od branży czy skali, może napotkać trudności w swojej działalności. Kryzys w firmie to nie tylko reakcja na nagłe zmiany rynkowe, ale również wynik długoterminowych procesów, które nawarstwiają się w wyniku nieodpowiednich decyzji lub nieprzewidzianych okoliczności. Dla średnich przedsiębiorstw kryzys to szczególnie trudny okres – z jednej strony działają one na większą skalę, co wiąże się z rozbudowaną strukturą, większym zespołem i większymi obowiązkami, a z drugiej strony nie dysponują takimi zapasami finansowymi jak duże korporacje, co utrudnia im szybkie reagowanie.
  • 4 zjawiska, które mogą zmienić ceny ubezpieczeń transportowych
    11.04.2025
    Zjawiska makroekonomiczne, zmiany geopolityczne czy klimatyczne w ostatnich latach niejednokrotnie miały istotny wpływ na kształt i ceny ubezpieczeń. Prognozuje się, że nie inaczej będzie w tym roku. Jednym z obszarów, który warto w najbliższych miesiącach szczególnie obserwować, są spodziewane utrudnienia w transporcie towarów, które mogą skutkować zaburzeniem łańcuchów dostaw.
  • Syndrom bohatera trzyma liderów w pułapce
    10.04.2025
    Lider wchodzi do biura i już od progu ktoś czeka z pilnym problemem. Kilka minut później odbiera telefon od klienta, który domaga się natychmiastowej reakcji. Na spotkaniu zespołu, zamiast strategicznych decyzji, ponownie rozwiązuje operacyjne kwestie, bo ktoś nie dopiął szczegółów. Kolejne godziny mijają na gaszeniu pożarów, odpowiadaniu na pytania i podejmowaniu decyzji, które równie dobrze mógłby podjąć ktoś inny. Dzień się kończy, a on – choć nie miał chwili dla siebie – ma poczucie, że zrobił za mało.
  • Negocjować online czy bezpośrednio?
    09.04.2025
    Media społecznościowe żywią się ruchem. Osoby, którym zależy na zasięgach, często sięgają po nośne, emocjonalne tematy, aby wzbudzić dużo komentarzy. Im, ich więcej, tym bardziej algorytmy windują widoczność posta. Jednym z takich tematów jest korelacja pomiędzy fizyczną obecnością, pracą w biurze, a home office.
  • Marketing niszowy. Jak wyróżnić swoją firmę na konkurencyjnym rynku?
    08.04.2025
    Prowadzisz biznes? Zastawiasz się, jak skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji przy ograniczonych zasobach? Marketing niszowy może Ci pomóc. Przekształć Twoje ograniczenia w przewagę konkurencyjną. Znajdź Twoją niszę. Jak to zrobić? O tym przeczytasz w artykule.
  • Jak poprawić płynność finansową firmy?
    07.04.2025
    Dobra kondycja finansowa przedsiębiorstwa jest głównym czynnikiem decydującym o jego sukcesie na rynku. Tymczasem zatory finansowe i brak środków na prowadzenie bieżącej działalności lub rozwój to główne problemy, z którymi wciąż boryka się wiele polskich firm z sektora MSP.
  • 6 kłamstw o wycenie firmy
    04.04.2025
    Wycena firmy to złożony proces, który dla wielu przedsiębiorców pozostaje owiany tajemnicą. Często spotykają się oni z różnymi mitami i nieprawdziwymi przekonaniami na temat tego czym jest wycena, kiedy i jak ją przeprowadzać oraz jakie przynosi korzyści. W tym artykule obalimy sześć najczęściej spotykanych kłamstw dotyczących wyceny przedsiębiorstwa.
  • Gospodarczy podział na Polskę A i B ma się dobrze
    03.04.2025
    Cztery najbogatsze województwa wytwarzają ponad połowę polskiego PKB, pięć najbiedniejszych – niespełna 15 proc. Rozwój regionalny w Polsce jest bardzo zróżnicowany i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. W 2023 r. aż 53,8 proc. polskiego PKB wytwarzały tylko cztery województwa: mazowieckie, śląskie, wielkopolskie i dolnośląskie – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jednocześnie to najbogatsze polskie regiony, z PKB w przeliczeniu na mieszkańca powyżej średniej krajowej.
  • Przedsiębiorstwa chcą prostszych podatków i estońskiego CIT
    02.04.2025
    Polscy przedsiębiorcy czekają na uproszczenie i ustabilizowanie systemu podatkowego. Liczą też na rozszerzenie estońskiego CIT na grupy kapitałowe i holdingi, przyspieszenie pracy sądów i ukrócenie praktyki stosowania tymczasowych aresztowań w sprawach gospodarczych.
  • Finansowe wyzwania i trendy w branży TSL na 2025 rok
    26.03.2025
    Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy dla branży TSL. Firmy transportowe i spedycyjne muszą sprostać nie tylko dynamicznie zmieniającym się wymaganiom rynkowym, ale również nowym technologiom oraz regulacjom. Wszystko to oznacza dalsze wydatki, więc priorytetem jest sprawne zarządzanie budżetem z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi, które wychodzą naprzeciw ich potrzebom.
  • Współpraca międzypokoleniowa - recepta na sukces firmy
    24.03.2025
    Dzisiejszy rynek pracy jest areną dynamicznych zmian, które wymagają od organizacji i liderów większej elastyczności w zarządzaniu różnorodnymi zespołami. Jednym z kluczowych wyzwań współczesnego świata pracy jest efektywna współpraca międzypokoleniowa, która łączy doświadczenie starszych pracowników z innowacyjnością młodszych pokoleń. Sukces zarządzania wielopokoleniowością zależy od przełamywania stereotypów, otwartości na dialog i wdrażania nowoczesnych praktyk, takich jak mentoring i cross-mentoring.
  • Post-importowe kontrole celno-skarbowe
    20.03.2025
    W ostatnim czasie rośnie skuteczność kontroli celno-skarbowych, a w tym kontrole post-importowe i post-eksportowe związane z obrotem międzynarodowym towarów. Pomagają w tym przepisy prawa, które nakładają dodatkowe wymagania na eksporterów i importerów, takie jak wymagania środowiskowe, środki ochrony rynku, a w tym postępowania antydumpingowe czy antysubsydyjne, czy przepisy związane z sytuacją na świecie jak sankcje.
  • Prokura jako skuteczne narzędzie zapewniające elastyczność i ciągłość działania spółki
    19.03.2025
    Prokura to skuteczne narzędzie zarządzania przedsiębiorstwem, zapewniające elastyczność i ciągłość działania, a także ratunek w sytuacjach wyjątkowych. Przykładem może być sytuacja, gdy spółka przejściowo nie ma zarządu. Sąd Najwyższy w wyroku V CZ 26/16 wskazał, że brak zarządu w spółce kapitałowej nie powoduje automatycznego wygaśnięcia prokury. Prokurent nadal może podejmować czynności związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, co ma na celu zapobieganie paraliżowi działalności.
  • Zarządzanie wynagrodzeniami w małej firmie
    18.03.2025
    Wynagrodzenia pracowników to bardzo wrażliwy temat w każdej organizacji. W wielu firmach to temat tabu. Decyzje o wysokości wynagrodzeń pracowników podejmowane są na najwyższym szczeblu. Niejednokrotnie to właściciel jest jedyną osobą, która ma wiedzę o wynagrodzeniach pracowników i jest jedyną osobą podejmującą decyzje w tym zakresie. W takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że decyzje o wynagrodzeniu są podejmowane spontanicznie i bez analizy wpływu na inne obszary.
  • Nigdy nie stawiaj na jednego konia, czyli jak skutecznie zarządzać sprzedażą i marketingiem
    17.03.2025
    W biznesie jak na wyścigach – stawianie na jednego konia może przynieść szybki zysk, ale ryzyko porażki jest ogromne. To właśnie dlatego skuteczne zarządzanie sprzedażą i marketingiem opiera się na różnorodności działań i narzędzi. Taka strategia pozwala nie tylko unikać ryzyka, ale przede wszystkim rozwijać biznes w zrównoważony sposób. Jak to osiągnąć? Oto przepis na sukces, oparty na doświadczeniach i analizach.
  • Coraz więcej pieniędzy na freelancing
    14.03.2025
    W 2024 roku rynek freelancingu w Europie Środkowej i Wschodniej odnotował dynamiczne zmiany. Budżety przeznaczane przez firmy na współpracę z freelancerami wzrosły o 26 proc., mimo spadku liczby opublikowanych projektów o 6,5 proc. To wskazuje na rosnącą średnią wartość pojedynczych zleceń. W Polsce budżety na freelancerów wzrosły o prawie 51,5 proc.
  • Governance - ład korporacyjny
    13.03.2025
    Rozmawiając o zarządzaniu lub nadzorze właścicielskim, mówimy między innymi o ładzie korporacyjnym, ładzie wewnętrznym, ładzie organizacyjnym, zrównoważonym ładzie korporacyjnym, czy pewnym zbiorze praktyk i reguł. Co oznacza pojęcie ład korporacyjny?
  • BANI: klucz do długoterminowego sukcesu i rozwoju firmy
    12.03.2025
    Współczesny świat biznesu coraz częściej określany jest jako świat BANI – Brittle (kruchy), Anxious (niespokojny), Nonlinear (nielinearny) i Incomprehensible (niezrozumiały). W takich warunkach firmy nie mogą polegać na utartych schematach i przewidywalnych modelach działania. Zamiast tego potrzebują strategii, która jest dynamiczna, elastyczna i oparta na zdolności do szybkiego reagowania na zmiany.
  • Spotkanioza to epidemia, która paraliżuje firmy
    11.03.2025
    Czy w Twojej firmie panuje spotkanioza? To zjawisko, polegające na nadmiernej liczbie nieefektywnych spotkań, stało się codziennością wielu firm. Badania pokazują, że 67 proc. spotkań nie przynosi oczekiwanych rezultatów (AskHenry.pl). Co więcej, raporty wskazują, że menedżerowie tracą średnio godzinę dziennie na nieefektywną współpracę, co rocznie przekłada się na około 250 godzin zmarnowanego czasu (BrandsIT.pl).

1 2 146

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.