Dzisiaj jest: 21.11.2024, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Aktualności

1 2 156

  • Coraz większy problem z brakiem wiarygodnych recenzji w e-handlu
    20.11.2024
    Tylko 3 proc. klientów pisze recenzje i wystawia oceny w Internecie z własnej inicjatywy. Co gorsza, są to zazwyczaj bardzo krótkie i powtarzające się opinie, zawierające zaledwie 20 znaków, których większość brzmi „wszystko ok, polecam”. W taki sposób nie tylko nie da się uzyskać lepszych wyników pozycjonowania w wyszukiwarkach, ale także zwiększyć konwersji czy sprzedaży w e-commerce. Dodatkowym problemem jest zalew Internetu fałszywymi opiniami. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji?
  • Hejt - co za to grozi?
    19.11.2024
    Co to jest hejt, zwany też mową nienawiści? Hejt jest pojęciem bardzo szerokim nieposiadającym definicji prawnej. Może stanowić takie czyny zabronione przez Kodeks karny jak np. zniesławienie, znieważenie, uporczywe nękanie, czy groźby karalne.
  • Czy można rozwiązać umowę o pracę przez e-mail?
    18.11.2024
    W dobie cyfryzacji coraz więcej spraw i formalności załatwianych jest przez Internet. Dotyczy to także zawierania i rozwiązywania umów, w tym umów o pracę. Przepisy prawa wymagają jednak, aby oświadczenie o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia było dokonane na piśmie. Czy zatem możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę przez e-mail?
  • Wywiad gospodarczy w warunkach wojen ekonomicznych
    15.11.2024
    Wywiad gospodarczy stanowi istotny element gospodarki wolnorynkowej. W warunkach wojen ekonomicznych dochodzi do destrukcji wolnego rynku. Jaki wpływ mają instrumenty wojen ekonomicznych na funkcjonowanie wywiadu gospodarczego? Jakie jest znaczenie wywiadu gospodarczego w firmie funkcjonującej w warunkach ekonomiczno-finansowych wojen?
  • Człowiek do zadań specjalnych
    14.11.2024
    W dzisiejszych czasach właściciele firm muszą stawiać czoła niespotykanej dotąd dynamice zmian. Cyfryzacja, globalizacja, transformacje rynkowe, a także nieustannie zmieniające się oczekiwania klientów i technologiczne innowacje, stawiają przed przedsiębiorstwami wyzwania, których nie można zignorować. Dla wielu firm walka o przetrwanie, a jednocześnie osiąganie konkurencyjnego rozwoju, staje się coraz trudniejsza. Transformacja biznesowa, aby była skuteczna, wymaga nowego podejścia – elastyczności, umiejętności szybkiego reagowania na zmieniające się warunki oraz wykorzystania innowacyjnych narzędzi.
  • Budowanie ochrony dla firmowej marki
    13.11.2024
    Często dokonując wyborów konsumenckich, podświadomie a często też zupełnie intencjonalnie możemy wybrać coś droższego tylko ze względu na dobrze znany lub bardziej prestiżowy „znaczek”. Świadomość tego, jak dużą siłę może mieć marka, powinna być jedną z kluczowych kwestii w działalności przedsiębiorcy.
  • Zarządzanie jak ogrodnictwo. Jak pielęgnować zespół, aby wzrastał?
    12.11.2024
    Zarządzanie zespołem i ogrodnictwo mają więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Lider, podobnie jak ogrodnik, musi zrozumieć indywidualne potrzeby swoich „roślin” – pracowników – aby pomóc im rozkwitać. Rośliny wymagają odpowiedniej gleby, słońca i wody, a pracownicy potrzebują wsparcia, jasno wyznaczonych celów i regularnego feedbacku. Każda roślina rośnie w swoim tempie, a dobry ogrodnik dostosowuje opiekę do jej wymagań.
  • Jak małe firmy mogą przyspieszyć transformację cyfrową?
    07.11.2024
    Wprowadzanie w firmie innowacji technologicznych nie jest już modą, lecz koniecznością. Tymczasem, jak podaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, ponad 1/3 polskich firm z sektora MSP deklaruje, że nie korzysta z żadnych rozwiązań cyfrowych. Prowadzi to do wykluczenia i spadku konkurencyjności, co dotyka zwłaszcza małe firmy, dlatego tak ważne jest przyspieszenie ich transformacji cyfrowej. W artykule znajdzie się przekrój przystępnych rozwiązań technologicznych, które każdy polski przedsiębiorca może wdrożyć, aby usprawnić prowadzenie firmy.
  • Liczba niewypłacalnych firm znów wzrosła
    06.11.2024
    Od początku roku do końca września niewypłacalność ogłosiło 4.465 polskich firm. Jest to aż 95 proc. wszystkich przedsiębiorstw, które podjęły działania insolwencyjne w 2023 roku. Eksperci prognozują, że na koniec 2024 roku liczba niewypłacalności osiągnie rekord i wyniesie 5 tysięcy. W których sektorach dynamika wzrostu była największa i jakie branże ucierpiały najbardziej?
  • Prawo podatkowe powinno służyć przedsiębiorcom
    05.11.2024
    Konieczne jest podjęcie prac, które naprawią prawo podatkowe, bo to aktualnie obowiązujące jest całkowicie niezrozumiałe i skomplikowane. Celem jest zmiana funkcjonowania państwa z represyjnego na wspierające podatników w rozwiązywaniu problemów. Przede wszystkim należy ukrócić bezprawie urzędnicze organów skarbówki. To postulaty Rady Przedsiębiorców i Rady Naukowej przy biurze Rzecznika MŚP.
  • Elektryfikacja flot transportowych - czy przedsiębiorcy są gotowi?
    28.10.2024
    Polska flota ciężarowa musi się zelektryfikować – taki obowiązek na cały sektor transportu drogowego nakłada unijny pakiet Fit for 55. Jego założenia zakładają obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. do 2030 roku oraz zakończenie produkcji pojazdów napędzanych paliwami konwencjonalnymi w roku 2035. To oznacza, że na przestrzeni kolejnej dekady polską branżę TSL czeka przymusowa, bezemisyjna rewolucja, która na dobre odmieni oblicze rynku. Stan przygotowania sektora i infrastruktury na tę zmianę jak dotąd budzi jednak głównie wątpliwości i obawy.
  • Jak sztuczna inteligencja automatyzuje branżę księgową?
    25.10.2024
    Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji ma bardzo duży wpływ również na księgowość. Automatyzacja procesów finansowych staje się nieodzownym elementem zarówno w biurach księgowych, jak i w samych firmach będących ich klientami, niezależnie od wielkości. Dzięki sztucznej inteligencji możliwe stało się nie tylko zautomatyzowanie rutynowych zadań, ale również wsparcie księgowych w bardziej zaawansowanych analizach, redukcja błędów oraz optymalizacja kosztów operacyjnych.
  • Supervising usług księgowych przedsiębiorstwa
    24.10.2024
    Nie musisz rezygnować z własnego zespołu i przenosić całej księgowości do biura rachunkowego. Nie musisz też ponosić pełnej odpowiedzialności za rzetelne i profesjonalne prowadzenie ksiąg swojej firmy. Okazuje się, że jest rozwiązanie, które pozwala zarówno mieć ciastko jaki i zjeść ciastko. Nazywa się ono supervisingiem księgowym.
  • Marketing firmy a prawo do wizerunku
    23.10.2024
    Publikując zdjęcia z codziennej pracy zespołu, a także reklamy wideo, w których pracownicy występują jako ambasadorowie marki, dochodzi do wykorzystania ich wizerunku. Wizerunek podlega zaś ochronie prawnej, a co za tym idzie, jego swobodne wykorzystywanie, poza nielicznymi wyjątkami, jest działaniem niezgodnym z prawem. Z jakimi konsekwencjami musi się zatem liczyć przedsiębiorca publikujący wizerunek swoich pracowników bez ich zgody?
  • Zjawisko stresu, co o nim wiemy?
    22.10.2024
    Stres przekłada się na wiele obszarów naszego życia i sięga znacznie szerzej niż firma, biznes czy praca. Wszystko zaczyna się od głębszego poznania siebie i lepszego zrozumienia procesów, które zachodzą w nas każdej sekundy życia. Lepsze radzenie sobie ze stresem opiera się na lepszym poznaniu siebie i zrozumieniu całego zjawiska stresu.
  • Skuteczny marketing w MŚP - własny zespół czy outsourcing? Część 2
    21.10.2024
    W pierwszej części artykułu rozważaliśmy to, dlaczego działania marketingowe najczęściej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów oraz jakie są zalety oparcia marketingu na własnym zespole in-house. W drugiej części artykułu zapraszam do rozważań na temat wyzwań wynikających z własnego działu marketingu oraz problemów, jakie czekają na nas przy próbie wydelegowania tych aktywności na zewnątrz firmy oraz dowiemy się jak skutecznie nawiązać efektywną współpracę w ramach outsourcingu działań marketingowych.
  • Kontrola towaru na granicy celnej
    18.10.2024
    Kontrola towarów na granicy celnej statystycznie występuje rzadko, jednakże 3-5 proc. przesyłek zostaje wytypowane do kontroli. Wzmożone kontrole występują w związku z wojną za naszą wschodnią granicą, a prawo w tym zakresie nowelizowane jest kilka razy w roku. Prawidłowe funkcjonowanie przejść granicznych UE oraz całokształt warunków obsługi wszystkich procesów związanych z przemieszczaniem towarów przez granice celne jest zjawiskiem złożonym i wymagającym ścisłej współpracy różnych służb i instytucji związanych z funkcjonowaniem przejść granicznych. Znaczący wpływ na odprawę graniczną mają także przedsiębiorcy, pełniący w międzynarodowym łańcuchu dostaw rolę importerów, eksporterów, spedytorów, agentów celnych, brokerów czy przewoźników.
  • Zatrudnienie nowego pracownika w małej firmie
    17.10.2024
    Pozyskanie odpowiedniej osoby na konkretne stanowisko jest nie lada sukcesem. Oprócz odpowiednich umiejętności zawodowych dobrze jest, żeby przyszły pracownik posiadał chęci i motywację do pracy, a także pasował do zespołu. Jest to szczególnie ważne w małych firmach, gdzie każda osoba znacząco wpływa na atmosferę i kulturę pracy, gdzie prawie wszyscy pracownicy mają ze sobą codzienne kontakty.
  • Patenty dla MŚP - droga dla rozwoju innowacji
    16.10.2024
    Droga do powstania wynalazku jest różna, czasem wystarczy chwila (w myśl zasady, potrzeba matką wynalazku), czasem to lata żmudnych badań. Wynalazek ma często potencjał komercyjny i wtedy staje się przed kluczowym pytaniem – czy nasza konkurencja będzie w stanie odtworzyć go, np. rozbierając na „śrubki” nasze urządzenie czy będzie mieć problem.
  • Jak ESG wpływa na postrzeganie firm w Polsce
    15.10.2024
    Temat ESG to stosunkowo nowa sprawa w przestrzeni publicznej. W sferze biznesowej już mniej, ale ciągle to nowość dla wielu. W ostatnich latach ESG stało się kluczowym elementem strategii biznesowych na całym świecie, w tym również w Polsce. Firmy wdrażające zasady ESG, zyskują na wiarygodności, przyciągają inwestorów i budują pozytywny wizerunek, a to przydaje się w budowaniu autorytetu marki oraz wizerunku dobrego pracodawcy.

1 2 156

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.