Duży może dużo, ale większy
Renault Master - jeszcze więcej, w szczególności w wariancie L3H2, z ładownością ponad 1400 kg, pojemnością użytkową bliską 13 m3 oraz rozstawem osi wynoszącym 4332 mm. A jak dodacie do tego platformę załadowczą (montowaną przez firmę Dhollandia), której nośność wynosi tonę, przewieziecie Masterem... inne auto. Do przestrzeni transportowej prowadzą przesuwne drzwi boczne.
Renault Master też ma już swoje lata. Produkowany jest od 1981 r. Aktualnie oferowana jest trzecia generacja modelu, która od 2010 r. poddawana jest liftingom. I to, czego Masterowi nie można odmówić, to wyrazista sylwetka, podkreślona ogromnym grillem i wielkimi światłami.
Wnętrze Mastera jest stworzone do pracy. Jest wygodnie, ergonomicznie i praktycznie, jak w Traficu. W kabinie zmieściły się trzy wygodne siedzenia - oddzielony fotel kierowcy oraz kanapa z wydzielonymi dwoma siedzeniami. Nie brakuje systemów wspomagających kierowców i ułatwiających jazdę, jak kamera widoku wstecznego, tempomat.
Renault Master napędzany jest przez mocne i wydajne silniki wysokoprężne (1.6, 2.0 i 2.3 dCi o mocy od 95 do 170 KM) i elektryczne, współpracujące z 6-biegową skrzynią manualną lub zautomatyzowaną.
Elementy wyposażenia, zaprojektowano tak, aby ułatwić i usprawnić jazdę. Oznacza to, że Master wyposażony jest w:
- wspomaganie nadzorowania widoku z tyłu (RVA),
- wspomaganie utrzymania toru jazdy w przypadku podmuchu bocznego wiatru (SWA)
- system kontroli pasa ruchu (LDW)
- aktywny system nagłego hamowania (AEBS)
- sygnalizator martwego pola (BSW).
- System wspomagania parkowania przodem (UPA)