Dzisiaj jest: 5.10.2024, imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Renault Megane E-Tech - zaskakujący, przepiękny elektryk

Dodano: 06.06.2023 Czytane: 11

Renault Megane E-Tech ma kompaktową sylwetkę hatchbacka, ale mocno wyróżniają ją rysy nowoczesnego crossovera. Tył jest wyrazisty i usportowiony. Spektakularny wygląd Megane E-Tech zawdzięcza aerodynamicznej bryle, opadającej linii dachu, 20-calowym aluminiowym felgom, reflektorom full LED z przodu i światłom LED z efektem włókien 3D z tyłu. Dopełnieniem sylwetki są chromowane elementy w kolorze złotym (Warm Titanium).

Ultra nowoczesne i futurystyczne jest także wnętrze. W centralnej części deski rozdzielczej jest ogromny ekran dotykowy, płynnie połączony z ekranem za kierownicą – openR – o powierzchni użytkowej 774 cm2. Akcenty zdobiące wnętrze są błyszczące, skórzane, albo obszyte kolorowymi nićmi. Kokpit jest bardzo ergonomiczny – skierowany jest w stronę kierowcy, przyciski i przełączniki są wygodnie pogrupowane. W całym wnętrzu subtelnie dostrzec można nawiązanie do diamentu z emblematu Renault.

Prócz ergonomii w aucie panuje ład i porządek. Nietrudno go utrzymać mając do dyspozycji schowki o pojemności 33 litrów. A jak o pojemnościach mowa, to bagażnik też nie jest lichy, bo pojemność wynosi 440 litrów. To jeszcze nie koniec, zastosowana w Renault Megane E-Tech platforma CMF-EV pozwala na użytkowanie całkowicie płaskiej podłogi. 209 mm miejsca na nogi z tyłu, 33 l schowków i poszerzona konstrukcja kabiny w połączeniu z nową, ultra cienkim kokpitem openR zapewniają więcej przestrzeni dla pasażerów.

W Megane E-Tech aż się roi od systemów wspomagających i uprzyjemniających jazdę. Lista ciekawych rozwiązań jest długa – znajdziemy na niej choćby:

  • system Active Driver Assist – regulujący prędkość do ukształtowania drogi, utrzymujący dystans i auto na środku pasa ruchu; Megane zatrzyma się, jeśli auto przed nami zwolni, a następnie automatycznie ruszy, kiedy auto przed nami odjedzie),
  • inteligentny aktywny regulator prędkości (i-ACC) – pozwala zachować bezpieczną odległość od auta poprzedzającego; zwalnia, gdy odległość jest zbyt mała lub przyspiesza w momencie gdy jest większa od zadanej; odczytuje też sytuacje na drodze, jak korki, ronda, aby kontrolować prędkość z wyprzedzeniem,
  • system wspomagania wyjeżdżania z miejsca parkingowego tyłem (RCTA) monitoruje ruch pojazdów za autem i informuje o nadjeżdżającej przeszkodzie na ekranie systemu multimedialnego,
  • system wspomagania nagłego hamowania podczas jazdy do tyłu (R-AEB) na biegu wstecznym zahamuje automatycznie w razie napotkania przeszkody z tyłu,
  • system kontroli bezpiecznej odległości (DW) – radar umieszczony z przodu samochodu oblicza bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, a w razie zbliżenia się i ryzyka kolizji wysyła sygnał dźwiękowy i wizualny.

Wisienką pozostają takie elementy wyposażenia, jak ekran we wstecznym lusterku (w lusterku wstecznym można wyświetlić widok z kamery zamontowanej w podsufitce za tylną szybą; rozwiązanie często stosowane w dostawczakach, np. Kangoo), ładowarkę indukcyjną pod ekranem dotykowym, modułową konsolę centralną, możliwość konfiguracji do pięciu kont (czyli dostęp do ulubionych aplikacji i funkcji Google bez podłączania smartfona.

Co osiągniemy wciskając pedał gazu? Moc wynoszącą 160 kW, czyli 220 KM, przyspieszenie do setki w 7,4 sekundy i zasięg wynoszący aż 450 km. W połączeniu z układem kierowniczym z obniżonym środkiem ciężkości kierowca ma pełną kontrolę nad Renault Megane E-Tech i może rozkoszować się ekspresowym przyspieszeniem, błyskawicznym momentem i doskonale płynną jazdą.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.