Efektownie Skoda weszła wówczas na motoryzacyjny rynek ze świetnym Kodiaqiem, następnieomawianym Karoqiwm, aż w końcu pojawił się najmniejszy w gamie - Kamiq.
Karoq to ten średni SUV w gamie Skody. Jego ceny zaczynają się od 94 650 zł. W tej cenie otrzymamy czarne relingi dachowe, przednie światła przeciwmgielne, LED-owe oświetlenie tylne, Light Assict z czujnikami deszczu i zmierzchu, Front Assist, obręcze kół ze stopu metali lekkich Ratikon 17'', tylne czujniki parkowania, dwustrefową klimatyzację automatyczną, Bluetooth, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, czy zestaw siatek w bagażniku.
Karoq dostępny jest z benzynowymi silnikami 1.0 TSI (110 KM) oraz 1.5 TSI (150 KM) w wersji z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegową skrzynią automatyczną DSG, a także z silnikami diesla 2.0 (115 KM) oraz 2.0 TDI (150 KM) w automacie i manualu. Do wyboru mamy cztery wersje wyposażenia: Active, Ambition, Style i Sportline.
Auto mierzy 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości. Rozstaw osi - w zależności od napędu przedniego lub AWD - wynosi odpowiednio 2638 mm i 2630 mm.
Karoq powstał na płycie podłogowej MQB, na której produkowane są m.in. modele takie jak: Octavia, Superb, Golf, Touran, Leon czy A3. Sylwetka zyskała charakterystyczny, dynamiczny styl w szczególności za sprawą wyraźnie zarysowanej bocznej linii nadwozia, masywnemu przodowi auta, z wysoko umieszczonymi reflektorami, i tylnym lampom w kształcie litery C.
Wnętrze to przede wszystkich porządek panujący w Volkswagenowskich autach. Harmonia kształtów i faktur współgrają z eleganckimi elementami ozdobnymi, jak chromowe wykończenie klamek czy kratek nawiewu. Proste formy nie utrudniają intuicyjnego odbioru auta.
Ozdobą wnętrza są także fotele - duże i bardzo wygodne. Tylna kanapa - w zależności od wersji wyposażenia - może być zastąpiona przez trzy fotele. Wnętrze może wówczas posłużyć jako wygodna, duża przestrzeń bagażowa - a tej tak czy owak nie brakuje: bagażnik o pojemności 521 litrów możemy powiększyć do 1630 litrów. A jeśli wybierzemy opcję z fotelami VarioFlex, przestrzeń bagażowa zwiększy się odpowiednio do 588 i 1810 litrów.
Za kółkiem Karoqa każdy kierowca poczuje się pewnie i bezpiecznie.
Jazda Karoqiem jest czystą przyjemnością. Na komfort wpływa wyposażenie wnętrza, wygodne rozwiązania technologiczne (jak cyfrowy zestaw wskaźników), a także technologia adaptacyjnego zawieszenia DCC.
Auto płynie na drodze, a na szutrach daje poczucie wykonania każdego manewru. Zawieszenie i układ kierowniczy to majstersztyk - pozwalają na jazdę w każdych warunkach, bez utraty pewności na drodze.
Bezpieczeństwo jazdy zapewnia 9 poduszek powietrznych, trzypunktowe pasu i bezpieczne zagłówki, a także gros systemów, m.in. funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy, Crew Protect Assist, adaptacyjny asystent pasa ruchu, Front Assist z funkcją wykrywania pieszych czy Rear Traffic Alert.
W zależności od modelu, wariantu i wersji zużycie paliwa w cyklu mieszanym wahać się będzie od 4,8 do 7,2 l/100 km. Skoda Karoq w wersji Style z silnikiem 1.5 TSI (110 kW) ma moc 150 KM. Współpracuje z 7-biegową automatyczną skrzynią DSG. Moc maksymalna 150 KM osiągalna jest przy 5000-6000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 25 Nm przy 1500-3500 obr./min. Do setki Karoq przyspiesza w 9 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 204 KM/h. Zasię przy jeździe w trybie mieszanym wynosi ok. 690 km.