Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Praca w Norwegii - kiedy jechać?

Dodano: 27.11.2022 Czytane: 19

Dlaczego warto rozważyć pracę w Norwegii?

Norwegia jest niezwykle malowniczym i atrakcyjnym wizualnie krajem. Państwo to oferuje jednak znacznie więcej niż tylko piękne widoki. Praca w Norwegii gwarantuje wysokie zarobki, które z nadwyżką rekompensują wysokie koszty życia. Interesujące są również warunki pracy oraz dodatkowe świadczenia. Pracownicy mogą pracować maksymalnie tylko 9 godzin dziennie oraz 40 godzin w tygodniu. Dodatkowo przedstawiciele zawodu, jakim jest malarstwo przemysłowe, nie tylko mają w Norwegii zapewnione emerytury, ale i otrzymują możliwość pracy w niecodziennej formie. Malarze przemysłowi pracują w trybie 2/2 lub 2/3, co oznacza, że są oni zobowiązani pracować przez dwa tygodnie, po czym dwa lub trzy kolejne mogą spędzić w dowolny sposób — wyjechać na wakacje, wrócić do Polski lub dorabiać w innym miejscu.

Wspomniane koszty codziennego życia nie są jednak tak uciążliwe dla osób, które wykonują swoją pracę w Norwegii, ponieważ średnie wynagrodzenie w tym kraju to około 20 tysięcy złotych. Wysokie zarobki i standard życia stanowią główne czynniki przyciągające pracowników nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Jednym z zawodów umożliwiającym łatwe znalezienie zatrudnienia oraz uzyskania dużych zarobków na emigracji jest właśnie malarstwo przemysłowe. Zdobycie pracy w tej branży nie jest trudnym zdaniem, głównie z powodu dużej liczby ofert. Istotne jest jednak posiadanie odpowiednich kwalifikacji, bez których podjęcie pracy nie będzie możliwe. Więcej informacji na temat tego zawodu oraz korzyści wynikających z jego podjęcia można znaleźć na stronie https://taranczewski.com/

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do pracy w Norwegii?

Choć Norwegia kusi nie tylko wysokimi zarobkami, ale i malowniczą scenerią, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do emigracji. Ceny podstawowych produktów spożywczych czy też nawet tymczasowego zakwaterowania może zszokować osoby, które nigdy wcześniej nie odwiedzały tego kraju. Dlatego w trakcie planowania przygotowań do wyjazdu konieczne jest uwzględnienie swego rodzaju poduszki finansowej, która ułatwi życie w Norwegii przed otrzymaniem pierwszej wypłaty.

Oprócz gotówki dobrze jest załatwić sobie pewne zakwaterowanie lub, w przypadku dłuższego wyjazdu, wynająć na odpowiedni okres mieszkanie. Finalnie konieczne jest również skupienie się na głównym powodzie wyjazdu, czyli pracy. Ze względu na takie, a nie inne realia panujące w tym kraju, warto mieć zapewnioną pracę, która pozwoli utrzymać się w Norwegii na dobrym poziomie. Każda osoba wyjeżdżająca do Norwegii powinna dokładnie sprawdzić swojego nowego pracodawcę, aby upewnić się, że na pewno jest to osoba uczciwa i godna zaufania.

Kiedy jechać do pracy w Norwegii?

Podczas podejmowania decyzji, kiedy jechać do pracy w Norwegii, nie powinno skupiać się jedynie na impulsie i nagłej chęci zmiany swojego życia. Odpowiednie przygotowanie do emigracji może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy i wynika głównie z charakteru wyjazdu, jego głównego celu oraz stanowiska, które emigrant ma podjąć w Norwegii. Oprócz znalezienia pracy, zakwaterowania i zaoszczędzenia odpowiedniej ilości pieniędzy, w czas przygotowań wliczają się nierzadko również wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia przygotowawcze do podjęcia danego zawodu.

Tak wygląda właśnie rzeczywistość malarzy przemysłowych, którzy postanowili kontynuować lub rozpocząć swoją karierę w Norwegii. Kraj ten jednak wymaga od potencjalnych malarzy uzyskania certyfikatu ukończenia kursu Norsok M-501, bez którego podjęcie pracy w Norwegii nie będzie możliwe. Szkolenie to można odbyć u inspektorów FROSIO lvl III, a więcej informacji na temat samego kursu znaleźć pod tym linkiem https://taranczewski.com/szkolenia_norsok_m-501/. Kurs ten potwierdza nie tylko fakt posiadania odpowiednich umiejętności, ale i wysokiej jakości wykonywanej pracy.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.