Dzisiaj jest: 22.11.2024, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Problemy przy zakładaniu firmy? Sprawdź, w czym pomoże ci ban

Dodano: 23.11.2020 Czytane: 20

Złożenie wniosku o rejestrację firmy

Najważniejszym krokiem przy otwieraniu działalności gospodarczej jest złożenie wniosku do CEIDG. To właśnie uzyskanie wpisu do rejestru jest równoznaczne z formalnym założeniem działalności. Istnieje kilka sposobów, jak możemy to zrobić. Firmę możemy zarejestrować bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem Internetu. Tutaj mamy do wyboru dwie opcje – poprzez platformę CEIDG lub za pośrednictwem banku. Decydując się na otwarcie firmy przez internet w iPKO lub IKO, oprócz dostępu do wniosku, uzyskujemy pomoc doświadczonych konsultantów, którzy krok po kroku przeprowadzą nas przez proces rejestracji firmy.

Na jaką pomoc ze strony banku mogę liczyć?

Dzięki stałej dostępności konsultanta, pomoc w wypełnieniu wniosku o założenie własnej firmy możesz uzyskać w dowolnym momencie. Gdy natrafisz na problematyczną rubrykę, po prostu zostaw na stronie swój numer telefonu, a pracownik banku oddzwoni do ciebie najszybciej jak się da. Doradzi ci przy wyborze PKD, formy prowadzenia działalności oraz sposobu opodatkowania. Podczas wypełniania wniosku czeka na ciebie jeszcze dodatkowe udogodnienie – intuicyjna wyszukiwarka kodów PKD. Dzięki niej nie musisz szukać kodów w serwisach zewnętrznych. Po prostu wpisz w odpowiednie pole, czym chcesz się zajmować, a wyszukiwarka „podpowie” ci odpowiednie kody.

Zakładanie konta firmowego

Gdy twoja firma jest już wpisana do rejestru, możesz swobodnie świadczyć usługi wskazane w kodach PKD. Rejestrując działalność przez iPKO, otwierasz jednocześnie konto firmowe. Nie musisz zatem tracić czasu na porównywanie ofert innych banków. Dzięki rachunkowi firmowemu możesz w łatwy sposób kontrolować wydatki, dzięki czemu dużo łatwiej będzie ci zapanować nad sprawami księgowymi.

Wybierając konto w PKO Banku Polskim na start możesz otrzymać aż 1000 zł debetu na koncie, który możesz dogodnie spłacić w terminie do 30 dni. Jest to niezwykle pomocne na pierwszych etapach prowadzenia działalności, gdy wydatków jest dużo, a wpływy dopiero zaczynają się pojawiać. Bank może zaoferować ci również leasing na zakup pojazdów, maszyn bądź sprzętu z długim okresem spłaty.

Prowadzenie księgowości

Jeżeli zarejestrowałeś już firmę, musisz pamiętać, że jako przedsiębiorca jesteś zobowiązany do wielu dodatkowych czynności. Jedną z nich jest prowadzenie księgowości. Jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność, w pierwszych miesiącach prawdopodobnie nie będziesz mieć wielu faktur do wystawienia. Jest to najlepszy czas, by przetestować program do księgowości online. Dzięki niemu możesz bez limitu wystawiać faktury dla klientów, a także przez 3 pierwsze miesiące samodzielnie prowadzić księgowość firmy.

Prowadzenie firmy międzynarodowej

Jeżeli działalność twojej firmy nie będzie ograniczać się wyłącznie do klientów z Polski, potrzebujesz elastycznego rachunku bankowego z możliwością płacenia w różnych walutach. Taką możliwość otrzymasz decydując się na PKO Konto Firmowe. Dzięki karcie wielowalutowej, wydanej do rachunku głównego w PLN, będziesz mógł podpiąć dodatkowe rachunki pomocnicze w wielu walutach, np. EUR, USD itp. Jest to bardzo duże udogodnienie, jeżeli chcesz nawiązać współpracę z kontrahentami z innych krajów. ¦wietnie sprawdzi się również podczas zagranicznych podróży biznesowych.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.