Do najpopularniejszych rozszerzeń domen należą bez wątpienia com, .pl, .org, czy .biz. Tych jednak jest coraz mniej. Jak zatem wyróżnić się w Internecie?
Eksperci odpowiadają: zarejestrować oryginalną domenę, przykładowo z końcówką .company, czy .expert.
Dobrze dobrana do działalności firmy domena może stanowić o „być albo nie być” w Internecie. Krótki, zgrabny i logiczny adres zapada w pamięć, w efekcie pomagając w wyszukiwaniu strony i unikaniu błędów podczas wpisywania w przeglądarce. Istotnym elementem domeny jest jej rozszerzenie. Można przy jego pomocy w prosty sposób poinformować o profilu i zasięgu firmy. Końcówka adresu to tożsamość witryny i integralna część marki.
- Rozumiemy, że charakterystyczna, zapadająca w pamięć nazwa domeny to prawdziwy skarb. Dzięki niej klienci bez problemów trafią na właściwą stronę. Rejestrując domenę, warto pamiętać, że adres stanowi też część marki. Zgrabna nazwa lepiej wygląda na materiałach promocyjnych firmy – od wizytówek po billboardy – dlatego tak ważne są adekwatne rozszerzenia domen, współtworzące atrakcyjną całość – ocenia Anna Jezierska Kierownik Produktu Domeny i SSL w home.pl.
Chcąc umożliwić klientom tworzenie bardziej unikalnych nazw witryn, lepsze dostosowanie adresu do specyfiki działalności, a także uniknięcie problemu zawężającej się puli adresów, zakończonych na .pl, czy .com, firmy hostingowe powiększają ofertę o nowe rozszerzenia niższego poziomu. Wśród nich można wymienić m.in. takie końcówki jak: .company, .guru, .email, .expert, .today, .club, .bike, .technology, .cool, .marketing, .house, .center, .solutions, .ninja, .xyz, .sexy, .tips, .photos, .land, .gallery, .events, .systems, .support, .wiki, .zone, .menu, .holiday, .tools, .computer i .dance.
Przykładowo, przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i dostarczaniem rozwiązań informatycznych, mogą sięgnąć po .technology, .solutions, .systems, .computer lub .expert. Firmy z branży turystycznej wesprzeć się końcówką .holiday, z kolei fotograf otwierający własną galerię może posłużyć się rozszerzeniem .photo lub .gallery.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby początkujący start-up modowy rozpoczął sprzedaż swoich autorskich prac, poprzez domenę z końcówką .cool, np. pod adresem www.dress.cool.
źródło: home.pl
https://gazeta-msp.pl/?id=pokaz_artykul&indeks_artykulu=5934